کنفرانس آیین دادرسی کیفری

سلام

امروز در دانشگاه کنفرانس درس آیین دادرسی کیفری را داشتم ، دکتر نجفی توانا که از اساتید به نام در حقوق ، خصوصا در جرم شناسی  و  همچنین از وکلای معروف تهران می باشند ، استاد این درس هستند که امروز  با کمی تاخیر به کلاس آمدند .

در همان آغاز کلاس استاد از من سوال کردند که آیا آمادگی برای ارایه کنفرانس را دارم؟ که من هم پاسخ دادم بله ، دکتر همچنین به شوخی گفتند که چند ثانیه وقت لازم دارید ؟ قبل از این که من پاسخ بدهم خود استاد ادامه دادند و گفتند ٢٠ دقیقه وقت کافی است ؟ که من هم پاسخ دادم بله استاد .

موضوع کنفرانس تمایزات و تفاوت های قانون آیین دادرسی کیفری فعلی با لایحه آیین دادرسی کیفری (در حال حاضردر کمسیون قضایی  مجلس در حال برسی است ) بود .

من شروع به ارایه مطالبم کردم ، به دلیل بحث هایی که در طول ارایه مطالب من پیش آمد وقت ٢٠ دقیقه ای به ١/٣٠ به طول انجامید ، خصوصا زمانی که من گفتم که بین ماده ١۴۵ با ١۴۶ قانون آیین دادرسی کیفری  فعلی تعارض وجود دارد، که این مطلب با واکنش دو نفر از دوستان دانشجوی دختر مواجه شد، که معتقد بودند که تعارضی وجود ندارد  ابتدا استاد سعی کردند که پاسخ آنها را بدهند، مقداری پاسخ دادند که آنها قانع نشدند ،در این حال من از استاد تقاضا کردم که اجازه دهند خود من پاسخ آنها را بدهم که استاد هم با کمال بزرگواری اجازه دادند و من استدلال هایم را مطرح کردم و دلایلی را از جانب حقوقدانان و حتی نظریه مشورتی قوه قضایی مطرح کردم که دال بر وجود تعارض بود و فکر کنم آنها قانع شدند ، وقت کلاس تمام شده بود،  استاد خطاب به من گفتند که تمام شد؟ من هم پاسخ دادم نه استاد  قسمت دوم مطالب من هنوز باقی مانده است و استاد هم گفتند پس ارایه آن را بگذارید برای جلسه هفته آینده.

 

/ 0 نظر / 28 بازدید