پانزدهمین جلسه حضور در دادگاه

سلام

امروز صبح باید در اولین جلسه دادگاه اطفال شرکت می کردم ، چون مجتمع قضایی جدیدی را باید مراجعه می کردم صبح زود حرکت کردم و بعد از انجام مراحل اداری در جلسه دادگاه حضور پیدا کردم. جلسه رسیدگی به پرونده دو آقا پسر و دو دختر خانم بود.

قضیه از این قرار بود که دو تا آقا پسر زیر18 سال   با دو دختر خانم زیر 18 سال  که دوست دخترشان بودند ، به ویلایی در شمال رفته بودند و چند روزی را با هم بودند . بعد از برگشت از سفر شمال خانواده دختر خانم که که از قضیه با خبر می شوند از آقا پسر ها شکایت می کنند . پس از اعزام دو دختر خانم به پزشکی قانونی معلوم شد که یکی از دختر خانم ها بکارت خود را از دست داده است و حالا در این جلسه دادگاه هر چهار نفر به اضافه مادر های دو دختر خانم حضور داشتند چون پرونده ناموسی می باشد سعی می کنم وارد جزییات نشوم خلاصه این که بعد از شنیدن صحبت های طرفین ، قاضی خطاب به آقا پسری که با دختری که پرده بکارتش زایل شده بود ،  بود  گفت آیا حاضر هست که با او ازدواج نماید که در پاسخ گفت حاضر هست حکم اعدامش صادر شود ولی حاضر به ازدواج با او نیست . مادر این دختر خانم تقاضای ارش البکاره کرد که قاضی تعیین ارش البکاره و تعداد شلاقی را که می بایست طرفین به عنوان حد  تحمل کنند را به هفته بعد موکول کرد .

در مورد آقا پسر دیگر که با دختر خانمی بود که طبق گواهی پژشکی قانونی سالم بود هم قاضی تعیین تعداد شلاقی را که طرفین باید به عنوان تعزیز تحمل کنند را به هفته بعد موکول کرد.

( به محض اطلاع از حکم قاضی در مورد این پرونده ، در ذیل همین مطلب آن را ذکر خواهم کرد. )

اما آنچه که در این جلسه مایه تاسف من شد برخورد مادر های این دو ختر خانم بود که شرم دارم آتها را یاد آوری کنم و فقط به همین دو جمله بسنده می کنم که مادر دختری که بکارتش زایل شده بود انگار فقط دنبال گرفتن پول ارش البکاره بود و بس و چیز دیگری برایش مهم نبود . و مادر دختر خانم دوم هم خیلی ناراحت از این بود که چرا دخترش سالم است و اعتراض می کرد که دخترم سالم نیست و باید دوباره اورا به پژشکی قانونی بفرستید و ......

 

 

/ 2 نظر / 32 بازدید

سلام خیلی بهتون تبریک میگم وبلاگتون عالی بود من خودم دانشجوی ترم آخر حقوق هستم خیلی استفاده کردم ممنون

امیر احدی نیا

با سلام خدمت شما استاد عزیز آقای ناصرپور.خواهش میکنم کمکم کنید و از طریق پیامک جواب بنده را بدهید. من لیسانس حقوق گرفتم.سربازی نرفتم.کنکور ارشد امتحان دادم.حقوق خصوصی/22سالمه.میخواهم بعد از ارشد و سربازی برم کنکور وکالت بدهم.از شهرستان عباس آباد مازندران هستم. الان در دادگاه می تونم کارآموزی برای یادگیری برم؟تو دادگاه کارآموز قبول می کنن؟ 09376369946 لطف کنین کمکم کنین.کسی رو ندارم راهنماییم کنه.