پرسش و پاسخ حقوقی(دو)

با سلام

دوستان می توانند پرسش های حقوقی خود را در قسمت نظرات  همین لینک درج نمایند و در روز های بعد پاسخ خود را  در قسمت "نظرات و پرسش ها "  همین قسمت ذیل سوالی که مطرح نموده اند بخوانند .

( ذکر یک نکته ضروری به نظر می رسد دوستان سعی کنند سوال حقوقی خود را به صورت کامل شرح داده و همه ابعاد آن را  روشن کنند، زیرا که در مسایل حقوقی یک قضیه کوچک گاها حکم مساله را کاملا عوض می کند.).

با تشکر.

 


/ 7 نظر / 22 بازدید
پروانه

با سلام حدود 1 سال و نیم است که عقد کرده ام طی 6 ماه اخیر با همسرم مشکل پیدا کردیم و در این مدت ایشان من را ترک کرده اند و حاضر به ادامه زندگی با هم نیستیم مهریه ام را به اجرا گذاشتم اما ایشان تهدید کرده اند که اگر مهرم را بخواهم طلاق نمی دهد و تقاضای تمکین می کند ایا ایشان با توجه به این که هنوز برای من عروسی نگرفته اند می تواند تقاضای تمکین کند و من چکار کنم که هم مهرم را بگیرم و هم طلاقم را بدهد در ضمن دادگاه ایشان را به پرداخت کل مهریه 414 عدد سکه محکوم کرده اند با این که من هنوز دوشیزه هستم لطفا راهنمایی بفرمایید متشکرم

مهدی حسنی

سلام جناب ناصر پور.عید مبارک.متاسفانه این سایت کلا قاطی کرده و همه سوالات پاک شده و سوا اخرم بی جواب مونده.در ادامه سوال مربوط به قرارداد پرداخت نصف اقساط اگر قرارداد در حضور چهار شاهد که دوتاشون مال شهر خودم است در همین شهر منعقد شده باشد ولی ضامن دوم که قرارداد را امضا کرده در شهر دیگه و بانک عامل هم در همون شهر بود میشه از شهر خودم علیه ایشان اقامه دعوی کرد؟یا باید به دادگاه شهر اونا مراجعه شود؟شاهد هم داریم.لطفا همینجا پاسخ فرمایین

مهدی

باسلام مجدد چون جواب سوال رانگرفتم مجددا ارسال پیام میکنم لطفا درهمین مکان جواب دهیدلطفا فوری.اینجانب یکدستگاه آپارتمان که در قسمت پارکینگ ساختمان ساخته شده را از مالک کل آپارتمان خریداری نموده ام و ایشان تمام آپارتمانهای ساختمان مورد نظر را فروخته اند و ازکسانی که واحدهای آپارتماناها رابه آنها فروخته اندنسبت به مشاعات پارکینگ واز کسانیکه طبق صورت مجلس تفکیکی ثبت. پارکینگ در سندهای آنها وجود داردیک وکالت بلاعزل نسبت به خرید و فروش و استفاده محضری گرفته اند همراه با مبایعه نامهو ؟آنهارا به اینجانب انتقال داده اند وحالا خریداران قبلی آپارتمانهای خود رافروخته اند وخریداران جدید نسبت به مشاعات خود در پارکینگ و استفاده از پارکینگهائی که در اسنادشان وجود دارد نسبت به اینجانب طرح دعوی کرده اند لطفا اینجانب را راهنمائی کنید با تشکر

سلام روزتون بخیر دیروز با همین نام و ایمیل سوالی از شما پرسیدم خواهشمندم جواب سوال رو زودتر بهم ارسال کنید.خیلی ممنون

بهاره زفيعي

با سلام من دانشجوي كارشناسي ارشد مامايي با گراش پزشكي قانوني هستم.دنبال مطالب مستدل در زمينه قرن و ارش البكاره هستم تا بتونم معادل مشكل پزشكي اش رو پيدا كنم.واسه كار دانشگاه. ميتونيد كمكم كنيد؟

محمدي

در صورتيكه مدير عامل شركتي دولتي تغيير كرده باشد ولي هنوز تغييرات به ثبت نرسيده باشد و در اداره ثبت هنوز مدير عامل قبلي به عنوان مدير عامل شناخته شده ياشد . آيا ميتوان دفاتر مالي را در صوذتيكه وقت تنگ باشد با نامه و فرمهاي امضاء شده مدير عامل قبلي اخذ نمود و اگر اخذ شود خلاف قانون نيست؟

متین

سلام.من 18 ساله ازدواج کردم 2 فرزند دارم.شوهرم اعتیاد داره و دست بزن هم داره.چند باری اختلاف شدید شد.پزشکی قانونی رفتم و حکم ضرب و جرح رو گرفتم.خودش به محضر رفت و اقرار به داشتن اعتیاد و ندادن نفقه و نداشتن حسن سلوک کرده و تعهد داد.ولی بازم تکرار کرد.الانم 2ساله رفته عدم تمکین منو گرفته و یه ضیغه 99 ساله هم کرده.بچه ها با خودش زندگی میکنن.ولی به من نفقه نمیده .میخوام طلاق بگیرم.باید به چه مواد قانونی استناد کنم.با وجود این شرایط مدت زمانی که واسه طلاق طول میکشه چه مدت هست؟ ایا خیلی طول میکشه؟لطفا کمکم .متشکرم.